2017
< prosinec
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
DeKoduj.CZ / o projektuMáte rádi šifry, rébusy, hádanky nebo logické úlohy? Tak to jsme pro vás jako stvoření. Denně vám nabídneme jednu šifru a vaším úkolem je ji rozluštit. Šifry máme od jednoduchých až po velmi těžké. Nebojte se ale, ke každé je dostupná volitelná nápověda. Pojďte si protáhnout mozkové závity a prověřte si svůj důvtip, logické myšlení a schopnost číst mezi řádky ...

... těmito úvodními větami lze vlastně popsat celý web.

Zřejmě asi každý z vás někdy hrál šipkovanou nebo jinou hru, ve které musíte plnit úkoly a popřípadě luštit nějaké hádanky. Ne? Tak jste alespoň určitě někde narazili na křížovku, hlavolam nebo sudoku. Tohle všechno je dnes běžně dostupné. Co mi ale chybí, je něco víc. Něco, co nemá pevně daná pravidla a něco, nad čím se musím víc zamyslet a snažit se tomu přijít na kloub. Bohužel jsem nic takového nenašel a proto mě napadlo, že i pro vás ostatní, kteří si rádi namáháte hlavu, udělám web zaměřený právě na luštění nejrůznějších šifer, které nemusí mít zrovna zaběhnutá pravidla.

Snažím se vymýšlet takové šifry, aby se způsob jejich dekódování neopakoval a vy tak měli možnost každý den přijít na něco nového. Zřejmě se vám šifru pokaždé rozluštit nepodaří, ale o to právě jde. Kdyby to bylo až moc jednoduché, tak by vás to asi přestalo časem bavit. Nebuďte smutní při neúspěchu nebo bezradnosti a nic předem nevzdávejte.

Prostě se do toho pusťte a pokud si nebudete vědět rady, tak můžete použít nápovědy. No a pokud se vám to nepodaří, tak nevadí, další den tady bude nová šifra a ta vám třeba sedne líp.

Přeji vám mnoho úspěchů při dekódování a pěknou zábavu.

Roman (KLR)
- reklamní sloupek -